Tel.kontakt: +420 774 685 712

O mně | Nebthet z Českomoravské vysočiny "U"

Ahoj, jmenuji se Nebthet z Českomoravské vysočiny. Přišel jsem na svět před 3 roky. Mamka je interšampiónka od Michaely Horké a taťka přijel na námluvy až z Dánska ověnčený také nějakými tituly. Jsem čokoládový labradorský retriever a jako ta čokoláda je sladký i můj dosavadní život. Rodičů jsem si moc neužil, jak už to v psím životě bývá, ale měl jsem moc velké štěstí, že jsem se dostal do rodiny, kde mě mají moc rádi a mám se v ní víc než dobře.

Panička s páníčkem se o mě moc dobře starají, chodí se mnou na třífázové vycházky, takže pohyb mi dělá dobře a mám ho víc než dost. Proto jsem i díky dobrému jídlu dospěl z malé kuličky v poměrně statného a vysportovaného psa. Proto také mohu stavět na odiv svou dominanci a šarm před mýma psíma kamarádkama . Moc rád si s nimi při procházkách hraju a když žádnou nepotkám, aspoň jim „píšu vzkazy“. Taky mám rád pejsky, spíš ty menší.

Narodil jsem se sice na drsné vysočině, ale to se vůbec nepodepsalo na mé povaze. Jsem přátelský, přítulný v rodině, ve které žiji. Rád se mazlím a jsem tak trochu gaučák. Doma cítím naprosté bezpečí a rád spím na zádech, ale to je jen zdání, dokážu být i pěkný rošťák, mám rád vodu a chalupu, tam mám velkou zahradu a volnost. Za plotem jsou louky a les a já mohu slídit, jak je mi dáno geny, prohánět zajíce, srnky a kočky ze sousedství. Rád cestuju, páníčkové mě berou všude s sebou, tak jsem byl i v cizině. Kupodivu i tam jsem se dorozuměl, i když neznám žádný cizí psí jazyk.

No ale aby nebyla jen zábava, musel jsem i do školy. Nejvíc mě naučila teta Terezka, byla přísná, ale hlavně díky ní jsem uspěl na výbornou i na nějakých „ovéverkách“. Pro mě to byla zábava a zmákl jsem to levou zadní. Kromě toho mě panička tahá na nějaké výstavy, které mě sice nebaví, ale abych jí nezklamal, snažím se co to jde. Většinou dostanu do žákajdy výbornou a někdy skončím na stupních vítězů, panička má radost a já pak slíznu smetanu. Jednou jsem dokonce přijel s medailí na krku.

Mám trošku krkolomné jméno, ale nemohu za něj. Jsem mnohem radši, když mi říkají Nebísku, Nebetku nebo jenom Nebí. To jsem v sedmém nebi.

Nebthet z Českomoravské vysočiny "U" | 2014