Tel.kontakt: +420 774 685 712

Novinky | Nebthet z Českomoravské vysočiny "U"

26.9.2014 k nám přijela na námluvy za Nebískem krásná černá slečna z chov.stanice Rescator paní MVDr.Čerešňákové ,Indian Summer Rescator-Čituška.Láska to byla na první pohled.........a 27.11.2014 se Nebísek stal poprvé tatínkem 6kuliček (1černá princezna,1černý rošťák,4hnědí uličníci)......přejeme jim milující páníčky a sladký život.

24.12.2014 ve 12.00 se Nebísek pod vánočním stromečkem zamiloval do hnědé fenečky Čoki (Chocolade Rescator) a 22.2.2015 se narodilo v ch.st. z Horního Hájku 6 čokoládových štěňátek.

5.4.2015 na Velikonoční pondělí přišla na svět černá štěnˇátka v ch.st. z Humburských luk ze spojení Nebísek a Antea z Humburských luk.

18.3.2015 měl Nebísek milou návštěvu "Terku"z ch.st.Rescator a jak to u něho bývá zvykem,ze zamilování se 18.5.2015 narodilo 11 hnědých čokoládek!!!!Radost obrovská,kouzelní mrňouskové,jen jsem se obávala abych jako tchýně, nemusela jezdit hlídat takovou smečku rošťáků.

27.4.2015 přijela za Nebískem černá nevěsta Donna Sirius Brix z ch.st. Brown Star a 26.6.2015 se Nebísek stal tatínkem 8 čokoládových a černých štěňátek.

.......aby to nevypadalo,že je Nebík jen "skokan obecný",mezi dováďěním a plánovaným rodičovstvím se pilně připravuje na lovecké zkoušky ,běháme po lesích,taháme vlečku,každý den je u rybníka,.....nevím,kde vznikl ten nápad,že ho chci připravit na všestranné zkoušky a získat"U".Poprosila jsem ,spíše umluvila jednoho fajn chlapa....nebude rád,když ho budu jmenovat je to Honza V.,aby nás vedl a něco nás naučil,bylo to někdy dost tvrdý,ale snad sklidíme sladké plody po těžké práci.....těžko na cvičišti,lehko na bojišti.

20.5.2015 se Nebísek pochlapil v ch.st. u Míši Horké z které pochází a ukázal ,jaký je to divoch,nakryje každou fenečku,i tu, která si chce svoji čest zachránit skokem do řeky,neubránila se,21.7.2015 se Tefnut z Českomoravské vysočiny narodilo 7 nádherných čokoládek.

.....nastal čas zkoušek,máme první a doufám poslední neúspěch,v opravdu těžkých podmínkách,nesnesitelném vedru jsme jeli na KVZPR do Kostelních Střímelic18.7.-19.7.2015,kde jsme druhý den při předposlední disciplíně vypadli na dohledávce2 kusů,srstnatou přinesl a pak zapřel bažanta a šel do tůňky se svlažit.Mrzelo mě to moc,byl hodně šikovný,ale zkoušky jsou od slova zkoušet,tak příště ..na podzim?

.......nezahálíme,co jsme se naučili na poli loveckém,to zkoušíme prodat a hlavně vypilovat,co nám až tak nejde.Jedeme do Bříštˇan,1.8.-2.8.2015-na VI.Východočeské derby retrievrů ,poprvé skládáme zkoušku z vodní práce a titul res.CACT jsem mu vzala já!Svou hloupostí jsem mu při klidech dala povel,když ho začala otravovat vosa,on by ji nechal být,ale já jsem nevydržela s nervy a v poslední disciplíně jsem spadla do II.ceny.Škoda.Jinak krásný víkend s fajn lidmi.

....8.8.-9.8.2015 - XII.ročník o Pohár Světa myslivosti Kosičky je tu a s ním obávané rákosí.Vedro,rákosí jako meč a moje obrovská radost,dali jsme to! Nebet z "vodek" dostal titul res.CACT byl skvělý o chlup nám utekl tit.CACT,Jsem šťastná,jeho druhé zkoušky z vodní práce a úžasné výsledky.Je pracant,má to v genech a jsem pyšná! PZ jsme došli sice ve III.ceně se 197body,tam lumpačil s králíkem ,zajímala ho více živá než mrtvá zvěř.Poslušnost je jeho slabá stránka,to vím,zkouší na mě svou dominanci.Musím přitvrdit a ne jenom mazlit.

....10.10.2015 Sloveč- Podzimní zkoušky,jedeme tam,kde to pro nás v loni vše začalo,v krásném prostředí a s bezva lidmi,se zúčastňujeme ,podzimek a odvážíme si titul res.CACT s 212b.Obrovitá radost a pochvala,Nebísek makal opět skvěle,ukázal svůj temperament pokazil si lumpárnou pár bodíků za přinášku,připravil se o CACT,ale i tak ukázal,že nejenom voda je jeho silná stránka,umí i na poli být skvělý! Sloveč jsme brali,jako trénink před zkouškami nejvyššími a to před KVZPR-Rokycany 24.10-25.10.2015,kde chci dojít a přivézt "U"!!!

....budou slaďoučká miminečka v ch.st. Rescator?To uvidíme na Mikuláše,Nebísek a Čituška (Indian Summer Rescator),spolu dováděli (plánovaně) a chtěli by zoopakovat rodičovství,tak snad jim to zase vyjde.

....KVZPR-Rokycany 24.10.-25.10-jedeme v noci do Rokycan,snad jsem na něco nezapomněla,..klobouk,píšťalka,..pes,to je to hlavní.Když to nedopadne,tak si uděláme krásný víkend,ještě jsem v tomto kraji nebyla.Možná je to troufalost,přihlásit se na zkoušky takového rozsahu disciplín,které má pes úspěšně absolvovavat,které jsme ještě samostatně nikdy nesložili,ani neabsolvovali.Na LZ jsem se teprve chystala.V sobotu vše začalo,nervozita sice byla,ale dala se ovládnout,hlavně ji nepřenést na psa.Nebík makal!Los byl malý a velký les v sobotu.Začal se 4,než přišel náš obávaný králík-vlečka.Nová pravidla nás hodila do III.ceny,přinášení se rozhodčí nezamlouvalo, tak nám vlečku ohodnotila 1.Velký les jsme zvládli výborně ve známkách 4,3.Přišla neděle a disciplíny pole a voda.Nad mé očekávání jsme pokračovali ve 4 a nějaká malá 3.Úžasný víkend ,slunce,rozhodčí,fajn lidi jen velikananánská škoda té 1.Ale máme "U",štěstím jsem bez sebe,Nebík má slíbenou pravou svíčkovou!! Je to pašák,není jen výstavně úspěšný ,ale i lovecky šikovný...slova hlavního rozhodčího mě hřejí u srdce,při předávání diplomů měl proslov k Nebískovi o jeho šikovnosti,že ho sledoval celé zkoušky a že je to moc pěkný a pracovitý pes,chválil ho před všemi až mně vyhrkli slzy štěstí.Děkuji moc Nebískovi!!!!

.....Mikuláš je za dveřmi a Čituška (Indian Summer Rescator),každým dnem očekává narození malých čertíků po Nebískovi,nebo andílků?Těším se na muchlinky,bydlí kousek od naší chalupy,tak je budu mít možnost vidět častěji.

..... 4.12.2015 telefonát od p. Lázničky mě moooc potěšil sono potvrdilo zabřeznutí Roxy (My Mia Daysi art) v ch,st. Daysi ar t mám velikou radost Nebísek je při krytí 100%.

......na Mikuláše 6.12.2015 Indian Summer Rescator (Čita) a Nebthet z Českomoravské vysočiny "U" (Nebísek)se stali rodiči 8 andílků 3čoko holčičky,2čoko kluci a 3černí kluci,všichni jsou zdraví a Čituška se o ně s láskou vzorně stará.

Nebthet z Českomoravské vysočiny "U" | 2014